2017 m. liepos 3 d., pirmadienis

Pistoletas kastetas


Perkėliau iš FB sienos, kad neprapultų...

 I
       Tai iš esmės vienas iš daugelio egzotiškų XIX a. civiliams skirtų ginklų ir tiek. Nors įdomumas tame, kad tai ne tik pistoletas ir kastetas viename, bet ir tai, kad jis buvo išleistas Prancūzijoje Bastilijos paėmimo šimtmečio progai.

Beje, tuo metu jokios ginklų apskaitos nebuvo, o pačioje prancūzijoje ir ypač Paryžiuje siautėjo banditų ir p...lėšikų grupuotės, tad tokie savigynos daikteliai buvo gana paklausūs. Žodžiu, šis pistoletas-kastetas vadinosi "Le Centenaire" - šimtmetis. Jo konstrukcija, patys matot, buvo elementari. Šaudė .22 kal. short.
Neapsirikit, tai pakankamai stiprus ir mirtinas šovinys mažam atstumui. Beje, saugiklio jis neturėjo, taigi, nešiotis užtaisytą buvo kiek pavojinga. Gilzė išimama mechaniškai su bet kokiu parankiu daiktu. Svėrė apie 150 gr. chromuotas. Dabar , jei šis pistoletas-kastetas yra geros būklės ir originalioje dėžutėje ir dar su originaliais šoviniais, jis gali kainuoti apie 2000$. Savo laiku šis pistoletas buvo ganėtinai populiarus, tad apie 1929-1930 metus Pirmojo pasaulinio karo metinėms pažymėti taip pat buvo išleistas jo analogas, kuris vadinosi "Le Poilu". Tik jis jau buvo ne chromuotas, o žalvarinis. Vos-vos skyrėsi ergonominė išvaizda ir skiltuvas. II Viena iš grėsmingiausių Paryžiaus grupuočių buvo vadinami "Apašais" (prancūziška Apačų transkripcija). Kadangi ši grupuotė buvo ganėtinai grėsminga ir žiauri, tai gamintojams atirado proga realizuoti gana brutaliai atrodantį revolveriuką-kastetą-peilį viename paga 1869 metų meistro L.Done iš Lježo patentą, kurį pavadino "Apčiu"- "Apache". Aišku, kad banditams šis daikčiukas buvo bevertis, tačiau savigynai puikiausiai tiko. Jis neturėjo vamzdžio, kastetas buvo per mažas, o peilis tik 8,5 cm. Revolveriukas (būgnas 6 šoviniams) šaudė 7 mm kulkomis .27 cal (Casimir Lefaucheux sistemos šoviniai - matomi paskutiniam foto), o tam, kad nebūtų savaiminio šūvio, buvo rekomenduojama vieną iš būgnelio kamerų neužtaisinėti. Mechanizmas iš ties originalus, buvo leidžiamas paauksuotas pasidabruyotas, o tuščios vietos užpildos ornamentais. Geros būklės šis daikčiukas gali kainuoti apie 4000$.
 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą