2016 m. liepos 14 d., ketvirtadienis

PPK arba WW1... nuotraukos...

Norėčiau pasidalinti Pirmojo pasaulinio karo nuotraukomis, kurių dauguma iš Dywus Gladickus archyvo             Dauguma jų (nuotraukų), tai pakankamai retos ir, šios dienos požiūriu, gana egzotiškos.

            Visos kariaujančios pusės jau karo pirmoje pusėje suprato, kad karas bus neįprastas ir buvo tiesiog priverstos eksperimentuoti ir ieškoti būdų, kaip išsaugoti kuo daugiau gyvybių ir kaip pralaužti fronto liniją - juk ne veltui WW1 vadinamas apkasų karu. Visos pusės buvo daugmaž panašiai ginkluotos, o visokios smulkmenos didesnės persvaros nedavė. Žinoma, dauguma kariaujančių šalių turėjo vienokios ar kitokios patirties tvirtovių apgulimuose, bet dažnai ta lokalių ar kolonijinių karų patirtis buvo per menka tom sąlygom, kurios susiklostė Europoje.
            Kai kurie išradimai ar eksperimentai buvo be jokios perspektyvos, o kai kuriems buvo uždegtas "žalias šviesoforas", kaip pavyzdžiui - į karines pajėgas, po kelių šimtų metų, masiškai buvo grąžinti šalmai (jei neskaičiuoti kirasyrų ir kitų specifinės paskirties dalinių), italai išrado šarvinę pėstininkų liemenę, kurią drąsiai galima laikyti šiuolaikinių visų neperšaunamų liemenių proseneliu... o dar minosvaidžiai, ugniasvaidžiai, dviračiai, motociklai... lėktuvai... Iš techninės pusės, aišku, labai įdomus periodas ir tiesiog būtų galima žavėtis tokiu techniniu ir inžinieriniu šuoliu ir protų vingriais, jei ne toks absurdiškai ir nedovanotinai didelis kiekis žuvusių žmonių (pagarba ir ATA visiems - ir nesvarbu už ką kariavo...)...


                Apie patį karą daug prirašyta, daug pridiskutuota ir informacijos pilna įvairiausiomis kalbomis. Iš savo pusės galėčiau tik pasiūlyti paskaityti trumpą, bet labai neblogą straipsnį Vitalijaus Michalovskio tinklaraštyje  čia:  ir ko gero Lietuvių kalboje pačią "storiausią" knygą šia tema:


     P.S. Kelios nuotraukos, kaip pavyzdžiui skraidančio tanko, kurį bandė sukurti sovietinis tarpukaris, buvo bandomas konstruoti jau po WW1 karo, bet čia įkeltas, kadangi tai tiesioginis šio WW1 aidas (šio tanko eskizus ir kai kuriuos brėžinius teko matyti, bet nuotraukoje bandomojo skrydžio, iki kol ja nepasidalino Dywus Gladickus, matyti neteko).
______________


Šalmai, galvos ir veido apsaugos


 
 


 

 

 
 (gerokai vėliau, britai prieš WW2, bijodami dujinės atakos saloje, buvo sugalvoję dujokaukę kūdikiams ir nemokamai dalijo visoms mamoms)
 
 
 

Šioje nuotraukoje gerai matoma papildoma vokiečių šalmo W1916 apsauga, tačiau kariai jos nelabai mėgo - ji buvo ganėtinai sunki, o kažkokios apčiuopiamos naudos nebuvo, tad tolimesniuose karuose jos buvo atsisakyta)

 

 Kūno apsauga

 
 
 
 
Lengvasis transportas

  
 
 

 


Tankai , šarvuočiai ir kita sunkioji technika

 
 
 
 

 
 

 

 
 
 
 

 
 


 


Kita

  


 __________

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą