2016 m. liepos 13 d., trečiadienis

Indijos Maisoro provincijos kario dygsniuotas šalmas ir šarvai

Truputį egzotikos.


Indijos Maisoro provincijos kario dygsniuotas šalmas ir šarvai.


Šalmo medžiagos storis siekdavo iki 17 cm ir daugiau.       Pasak Bendžiamino Sydenhamo (Benjamin Sydenham), kuris tarnavo Ričardo Veleslio (Richard Wellesley, 1760-06-20 - 1842-09-16, Indijos General-Gubernatorius, Airijos Lordas leitenantas, Lordo Velingtono vyresnysis brolis) štabe,  šis šalmas gana efektingai apsaugodavo Maisoro karių galvas nuo Britų kavaleristų kardo smūgių.
______________
     Tarp kitko, Ričardo Veleslio milžiniškų pastangų dėka
18 a. pabaigoje buvo sužlugdyti prancūzų (Napoleono) planai ir intrigos su sultonu Tipu Tigru arba jei oficialiai - Tipu Sultonu.

Po Tipu Sultono žlugimo 1799-03-04, kai kolonijinė britų Ost-Indijos kompanijos armija Sirangapatamo citadelę, prancūzai nebeteko vilties įsitvirtinti Indijoje.
Tipu mirtis

Beje, Tipu-Sultono kariuomenę ruošė Prancūzų instruktoriai.

Tarp kitko, dažniausiai daroma klaida, kai Ost-Indijos kompanijos armija painiojama su reguliariąja Britų Karūnos armija - Ost-Indijos kompanijos armija buvo privati armija: joje ir laipsniai ir tvarka ir net hierarchija skyrėsi. Nors reguliariosios armijos palaikymą turėjo ir dažnai bendradarbiavo.
Ost-Indijos kompanijos armijos uniformos

Sirangapatamo šturmas

 
Maisoro sultonas Tipu Tigru buvo vadinamas dėl savo godumo - kariavo praktiškai su visais kaimynais, grobė jų žemes ir beprotiškai nekentė anglų. Jo neapykantą simbolizavo muzikinė tigro užgraužiančio britų karį statula

Šiaip tai visi šie įvykiai gana tikroviškai aprašyti Bernardo Kornvelio knygoje "Šarpo tigras" - tai pirmoji jo ciklo (kuris iš dalinai labai vykusiai ir šauniai buvo ekranizuotas) apie šaulį Šarpą knyga.

_________________


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą